کلیت راه اندازی یک مرکز درمانی و معرفی شرکت تجهیزگر


راهنمای راه‌اندازی و تجهیز مراکز درمانی و پزشکی

در وضعیت کنونی که میانگین سنی مردم در کشورعزیزمان رو به افزایش است، نیاز به پیشگیری از ابتلا به بیماری و درمان به موقع بیش از پیش احساس می‌شود.

به گزارش ایسنا، بنا بر اعلام افراطب، با لحاظ کردن این نیاز همگانی، سرمایه‌گذاری در سامانه سلامت کشور هم از بعد انسانی و هم از دیدگاه سود رسانی مالی، منطقی‌ترین راه پیش‌رو به نظر می‌رسد. طبیعتا این نوع از سرمایه‌گذاری نیازمند ایجاد یک فضای مناسب خدمات درمانی و پزشکی است. فعالان کسب و کار تجهیزات پزشکی همواره مدعی راه‌اندازی و تجهیز مراکز درمانی بوده‌اند. هدف از انتشار این مطلب، آگاه ساختن افرادیست که تصمیم به راه‌اندازی یک مرکز پزشکی یا درمانی گرفته‌اند. علم راه‌اندازی و تجهیز صفر تا صدی مراکز درمانی-از مطب پزشک عمومی تا یک بیمارستان تخصصی- در سایر کشورهای پیشرفته به عنوان یک رشته تحصیلی و تخصصی در نظر گرفته می‌شود. اهمیت این موضوع باعث شده تا مسئولین نظام سلامت کشور در سال‌های اخیر توجه ویژه‌ای به این امر ضروری و بنیادی کنند.

 

 

نخستین گام برای تجهیز یک مرکز درمانی مشاوره با یک شرکت تجهیزگر می‌باشد. یک مجموعه تجهیزگر وظیفه مشاوره تخصصی راه‌اندازی و تجهیز مرکز پزشکی یا درمانی و تامین ملزومات و تجهیزات پزشکی از آغاز تا پایان پروژه را بر عهده دارد. این شرکت‌ها قادر هستند تا با اخذ مجوزهای قانونی که در اکثر مواقع توسط سرمایه‌گذار ممکن نیست، فرآیند راه‌اندازی مرکز درمانی یا پزشکی را امکان‌پذیر سازند. شرکت‌های تجهیزگر مورد تایید وزارت بهداشت در ایران متشکل از دو شرکت دولتی و تنها سه شرکت خصوصی است.

نکته قابل تامل در روند تجهیز این مراکز، پیشنهادات گوناگون از طرف فروشندگان تجهیزات پزشکی است که در چارچوب قانون صلاحیت چنین اموری را ندارند. متاسفانه در چنین مواردی سود مالی این افراد باعث در نظر نگرفتن اصل خدمت به هم میهنان و احترام به قوانین نظام سلامت کشور شده است.

شرکت افراطب گلسار با نام تجاری افرا طب به عنوان یکی از این سه شرکت خصوصی تجهیزگر مراکز درمانی و پزشکی، می‌تواند علاوه بر اینکه صفر تا صد تجهیزات پزشکی در گروه‌های تجهیزات پزشکی مصرفی مانند دستکش لاتکس، تجهیزات پزشکی خانگی مانند اکسیژن ساز، سی‌پپ و بای‌پپ، تجهیزات پزشکی تخصصی مراکز مانند دستگاه سونوگرافی، دستگاه اکو، دستگاه الکتروشوک، دستگاه آندوسکوپی، دستگاه نوار قلب و...، تجهیزات پزشکی هتلینگ مانند انواع تخت و ترالی و تجهیزات معاینه پزشکان مانند گوشی پزشکی، ست معاینه و انواع چراغ‌های معاینه را برای متقاضیان خود تامین نماید، سرمایه‌گذاران و تصمیم‌گیرندگان راه‌اندازی مراکز پزشکی یا درمانی را در این فرآیند در کلیه مراحل شامل تبیین خدمات پزشکی یا درمانی، طراحی و ساخت بنای یک مرکز، راه‌اندازی تاسیسات و تامین تجهیزات اولیه مرکز، اخذ مجوزهای قانونی فعالیت و بهره‌برداری، تامین تجهیزات پزشکی تخصصی و در نهایت راه‌اندازی و تحویل مرکز، همراهی کند.

لطفا حتما برای خرید تجهیزات پزشکی یا راه اندازی و تجهیز مرکز درمانی با شرکت افرا طب مشورت نمایید.

  

ورود/ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید

رمز عبور خود را وارد نمایید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
لطفا کد یکبار رمز ارسال شده به ایمیل یا موبایل خود را وارد کنید
شما قبلا وارد شده اید