برای راه اندازی یک مرکز درمانی چه تجهیزاتی لازم است؟


مراحل تجهیز بیمارستان ها و مراکز درمانی   


برای آغاز به کار یک بیمارستان یا مراکز درمانی دیگر، نیاز به تجهیزات پزشکی اولیه خواهد بود. از مهمترین کارها در شروع به کار این مراکز، تامین تجهیزات است که بر اساس نوع عملکرد در رده های مختلف باید انجام گیرد. نیازها و ملزومات یک بیمارستان شامل دستگاه ها، تجهیزات هتلینگ همچون تخت و پایه سرم و تجهیزات مصرفی و ... می باشد.
تجهیزات پزشکی مورد نیاز بیمارستان در حقیقت تمام دستگاه ها، ملزومات و تجهیزات پزشکی، آزمایشگاهی و لوازم مصرفی را شامل میشود. این ابزار شامل هرگونه کالا، ماشین آالات و نرم افزارهایی است که برای تشخیص، بستری و درمان بیماران در این مراکز لازم و ضروری است.
تجهیز مراکز درمانی و بیمارستان ها نیز شامل مراحلی است که از برنامه ریزی تا نصب، راه اندازی و آموزش و حتی بهره برداری از آنها را در بر میگیرد.

 

 

 

برای تهیه این ملزومات نخست لازم است یک تیم کارشناسی و تهیه برنامه مشخص، بر اساس استراتژی ها و برنامه های کلان آن مرکز لیستی را تهیه نماید. شماره گذاری تمام بخش ها و واحدها، جانمایی مبلمان و تجهیزات، تهیه شاخص های ردیابی و اجرای مراحل قانونی و فنی از مراحل کار این افراد می باشد.
برای ارائه هرچه بهتر خدمات در این مراکز باید به برند و مشخصات فنی این تجهیزات پزشکی نیز توجه شود. از این جهت لازم است تا از فروشنده معتبر و با سابقه خرید انجام شود.
شرکت افراطب گلسار با 35 سال تجربه بازرگانی و تجارت تجهیزات پزشکی با نام تجاری افرا طب، تامین کننده صفرتاصد تجهیزات پزشکی و متخصص در تجهیز مراکز درمانی و بخش های عمومی و تخصصی بیمارستان ها می باشد. جهت خرید تجهیزات پزشکی یا اقدام به تجهیز و راه اندازی مرکز درمانی، میتوان به صورت 24 ساعته با شرکت افرا طب تماس گرفت و مشاوره دریافت نمود.
شرکت افراطب از فعالان حوزه سلامت است و با داشتن مجوزهای قانونی اقدام به تولید، واردات و فروش این تجهیزات مینماید. همکاران ما در این مجموعه خدمات تجهیز مراکز درمانی را با تکیه بر دانش مهندسی روز دنیا و استفاده از شرکت های هتلینگ بهترین خدمات را به مشتریان خود ارائه خواهند داد. برای تهیه ملزومات و کالاهای پزشکی در این زمینه از همکاران ما مشاوره بگیرید. ضمنا این شرکت واحد تخصصی تجهیزات پزشکی بیمار در منزل و ارسال سریع تجهیزات مراقبتی و درمانی خانگی را به سراسر ایران دارد (مانند دستگاه اکسیژن ساز و ...)

 

 

تجهیزات لازم برای بیمارستان ها


یک بیمارستان باید هر لحظه آماده پذیرش بیمار باشد. به این جهت در دسترس بودن همه چیز مهم است. از ویلچر و تخت بستری بیمار تا تجهیزات اتاق عمل و ...
کامل بودن و استاندارد بودن این ملزومات نیز به ارائه خدمات بهتر و سریعتر کمک میکند. به این منظور لیستی از این تجهیزات وجود دارد که در دسترس بیمارستان ها قرار دارد و به محض نیاز باید اقدام به تهیه آنها گردد.

 

 


لیستی از این لوازم را در ادامه آورده ایم :

تخت جراحی

وجود تخت جراحی در بیمارستان یک ضرورت است. جهت آماده کردن بیمار و انجام به موقع پروسه جراحی و بهبودی یا بستری باید این محصول همیشه در دسترس باشد.


برانکارد بیمارستان
برانکارد از تجهیزات مهم برای حمل بیمار در مواقع ضروری است. دردسترس بودن این وسیله، استاندارد بودن و محکم بودن آن بسیار باید مورد توجه باشد.

دستگاه الکتروشوک
دستگاه الکتروشوک یا دستگاه دفیبریلاتور از تجهیزات مهم در اتاق جراحی است. زمانی که زندگی بیمار در خطر است، از این دستگاه جهت بازگرداندن ریتم طبیعی قلب استفاده میشود.

دستگاه بیهوشی
این دستگاه به منظور تامین دقیق و مداوم گازهای بیهوشی طراحی شده است و در کنار ابزارهایی همچون دستگاه تنفس، مکش و دیگر دستگاه های کنترل بیمار مورد استفاده می باشد.

تجهیزات انفورماتیک و اداری
از دیگر تجهیزات مورد نیاز بیمارستان ها باید به تجهیزات انفورماتیک مانند رایانه، چاپگر، ابزارهای بایگانی، دوربین های حراستی و ... اشاره کرد.


ورود/ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید

رمز عبور خود را وارد نمایید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
لطفا کد یکبار رمز ارسال شده به ایمیل یا موبایل خود را وارد کنید
شما قبلا وارد شده اید